0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000hm9.jpg

 

 

 

آینه جم: مدیر آموزش و پرورش جم گفت: بر اساس سهمیه شهرستان، 11 معلم برتر انتخاب شدند که یک نفر به عنوان معلم نمونه استانی و 10 نفر نیز به عنوان معلمان نمونه شهرستانی هستند.

به گزارش آینه جم، خلیل نیکخواه با اشاره به جایگاه و منزلت والای معلمان اظهار داشت: در هفته بزرگداشت مقام معلم باید برنامه هایی ویژه و درخور نام و مقام معلم برگزار گردد تا از تلاشها و زحمات آنان تقدیر و تجلیل شود.

دبیر ستاد هفته بزرگداشت مقام معلم خاطر نشان کرد: بر اساس سال های گذشته، امسال نیز با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و بر اساس آیتم ها و معیارهای آموزشی، فرهنگی و... معلمان نمونه انتخاب شدند.

نیکخواه با اشاره به برگزاری همایش بزرگ فرهنگیان شهرستان افزود: در این همایش که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می گردد از 11 نفر از معلمان نمونه، 12 معلم بازنسشته و 5 معلم شاعر، مولف و پژوهشگر نیز تجلیل می گردد.

 

 

برترین های عرصه تربیت بدنی و سلامت مدارس شهرستان جم تجلیل شدند
مدیر آموزش و پرورش جم گفت: شانزدهمین همایش تجلیل از فعالان و افتخار آفرینان حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش جم برگزار شد.

خلیل نیکخواه در آیین تجلیل از برترین های عرصه تربیت بدنی و سلامت در جم، اظهار داشت: از رسالت های آموزش و پرورش رشد و شکوفایی و هدایت استعدادهای دانش آموزان در تمامی عرصه ها، بالاخص تربیت بدنی و سلامت است که خوشبختانه در این راستا برنامه ها و فعالیت های مفید و سازنده ی شاهد بودیم که با افتخار آفرینی آینده سازان در سطوح استانی و کشوری همراه بود.

وی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش، تلاش بی شائبه و زحمات ارزشمند یکساله همکاران را مطلوب و موثر ارزیابی کرد.

نیکخواه با اشاره به افتخارات کسب شده در حوزه تربیت بدنی و سلامت، افزود: در سال تحصیلی جاری 17 تیم از این شهرستان به مسابقات استانی اعزام شدند که  15 عنوان مختلف حاصل تلاش دانش آموزان جمی در این مسابقات بود.

مدیر آموزش و پرورش جم ادامه داد: در بخش دختران 9 تیم به مسابقات اعزام شدند که با کسب 8 مقام استانی کار خود را پایان دادند.

وی بیان کرد: دانش آموزان پسر شهرستان نیز با 8 تیم در این دوره از مسابقات حضور یافتند که موفق به کسب 7 مقام برتر استانی شدند. 

نیکخواه از اعزام دانش آموزان به مسابقات کشوری خبر داد و گفت: سه تیم راه یافته به مرحله کشوری به عنوان  نماینده استان بوشهر در تابستان سال جاری به مسابقات اعزام خواهند شد.

گفتنی است در این همایش که با حضور جمعی از مسئولین و فرهنگیان شهرستان در سالن فرهنگسرای توحید برگزار شد از 300 نفر از معلمان برتر عرصه تربیت بدنی و سلامت مدارس و دانش آموزان مدال آور استانی تجلیل شد.

نخستین همایش "معماران خشت اول" در جم برگزار شد
مدیر آموزش و پرورش جم گفت: در این همایش از آموزگاران پایه اول مدارس ابتدایی شهرستان به عنوان "معماران خشت اول" نظام تعلیم و تربیت تجلیل شد.

 خلیل نیکخواه در همایش "معماران خشت اول" در جم اظهار داشت: مهمترین و حساس ترین دوره‌ی تحصیلی در نظام تعلیم و تربیت، دوره ابتدایی است، از این رو می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به آمار جمعیت مقطع ابتدایی شهرستان افزود: از نظر کمی بیشترین آمار دانش آموزان و معلمان مربوط به دوره ابتدایی است و از نظر کیفی نیز دوره ابتدایی نقش مهمی در تکوین شخصیت دانش آموزان دارد.

مدیر آموزش و پرورش جم زیر بنای تعلیم و تربیت را دوره ابتدایی عنوان کرد و گفت: شکل گیری شخصیت و رشد همه جانبه فرد در این دوره بیشتر از سایر دوره انجام می شود.    

نیکخواه با اشاره به اهمیت کار معلمان پایه اول ابتدایی تصریح کرد: معلمان اول ابتدایی الفبای زندگی را یاد می دهند و بخش مهمی از  پیشرفت و موفقیت افراد در جامعه وابسته به این دوره تحصیلی است.

وی خاطرنشان کرد: تاثیرگذارترین مقطع تحصیلی، دوره آموزش ابتدایی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

نیکخواه با اشاره به امار مدارس ابتدایی در شهرستان، تصریح کرد: 67 مدرسه ابتدایی با آمار جمعیت دانش آموزی 7 هزار و 655 نفر در شهرستان وجود دارد که از این تعداد، 20 مدرسه با آمار جمعت دانش آموزی 717 نفر بصورت چند پایه اداره می گردد.

مدیر آموزش و پرورش جم بیان کرد: دلیل اصلی تشکیل کلاس‌های چند پایه به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان دریک پایه تحصیلی است و معمولا این کلاس ها در مناطق روستایی و کم جمعیت تشکیل می شوند.

همچنین در این همایش، رییس مرکز مطالعات مدیریت و توسعه فناوری دانشگاه تربیت مدرس به بیان ارکان یادگیری لذت بخش پرداخت و خاطر نشان کرد: معلمان باید شرایطی در مدارس فراهم کنند که دانش آموز ان با عشق و علاقه به آموختن بپردازند.

دکتر حسن دانایی فرد افزود: فضای یادگیری باید عاری از ترس باشد و ازین رو مدیر مدرسه و معلمان، به عنوان عناصر اصلی فضای یادگیری لذت بخش شناخته می شوند.

استاد دانشگاه تربیت مدرس، ارکان فضای یادگیری لذت بخش را مدیر مدرسه، معلمان، اولیا و دانش آموزان عنوان کرد و گفت: ارتباط موثر مدیر و معلمان در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان،لزوم همراهی و مشارکت خانواده ها با مدارس،توجه ویژه به دانش آموزان به عنوان محور فرایند یادگیری،  در تعلیم و تربیت دانش آموزان نقش اساسی و غیر قابل انکار دارند.

گفتنی است در پایان این همایش از 120 از نفر از آموزگاران پایه اول مدارس عادی و مدارس چند پایه شهرستان با لوح سپاس و هدایا تجلیل شد.

 

1350 دانش آموز برتر عرصه پرورشی شهرستان جم تجلیل شدند
مدیر آموزش و پرورش جم گفت: 1350 دانش آموز برتر مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری شهرستان تجلیل شدند.

 خلیل نیکخواه در آیین تجلیل از برترین های عرصه پرورشی در جم، اظهار داشت: از وظایف آموزش و پرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت، فراهم کردن زمینه لازم جهت بروز استعداد های بالقوه دانش آموزان است.

مدیر آموزش و پرورش جم هدف از برگزاری مسابقات مختلف قرآنی و  فرهنگی و هنری را کشف و شکوفایی استعدادها، رشد و اعتلای فکری و فرهنگی دانش آموزان و ایجاد رقابت سالم بین آنان بیان کرد.

نیکخواه ضمن تقدیر از دانش آموزان برتر شهرستان گفت: با برنامه ریزی خوب حوزه معاونت پرورشی، همراهی مدیران و مربیان و تلاش دانش آموزان، افتخارات بسیاری درسطح استان و کشور نصیب آموزش و پرورش جم شده است.

معاون پرورش و تربیت بدنی آموزش و پرورش جم نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری و نتایج مسابقات فرهنگی و هنری،  قرآن و عترت دانش آموزان، موفقیت و درخشش دانش آموزان جمی در مسابقات فرهنگی و هنری را نتیجه تلاش و کوشش مدیران، مربیان، آموزگاران، دبیران و تعامل و پیگیری خوب خانواده ها دانست.

عبدالحسین ابراهیمی  با اشاره به برگزاری این مسابقات در بخش های مختلف افزود: این مسابقات در حوزه های قرآنی و فرهنگی و هنری برگزار شد و بیش از 7 هزار و 895 نفر از دانش آموزان شهرستان در مقاطع مختلف تحصیلی در این مسابقات شرکت کردند که طی سه روز از دانش آموزان برتر تقدیر شد.

گفتنی است در پایان این مراسم از دانش آموز برگزیده مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم :مدیران نمونه شهرستان، مدیران مدارس هستند که با دست خالی یک سال مدارس را اداره کردند

 

مدیر آموزش و پرورش جم در همایش فرهنگیان شهرستان گفت:مدیران نمونه شهرستان، مدیران مدارس هستند که با دست خالی یک سال مدارس را اداره کردند.

 خلیل نیکخواه در این همایش با تبریک هفته معلم بیان داشت: هفته معلم فرصت مناسبی است تا از یک سال تلاش و فعالیت خستگی ناپذیر همکاران در مدارس شهرستان تقدیر شود.

وی با اشاره به جایگاه معلمان افزود: شان و جایگاه معلمان بسیار والاست و در روایات اسلامی و سخنان بزرگان به خوبی مورد تکریم قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش جم  بیان کرد: در سال های اخیر توفیقات بسیار خوبی در عرصه های مختلف نصیب آموزش و پرورش شهرستان گردیده که مدیون تلاش ها، خدمات، ایثارگری ها و فداکاری های معلمان شهرستان هستیم.

نیکخواه با برشمردن شاخص های کیفیت آموزشی افزود: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته، شهرستان جم در استان بوشهر و کشور جایگاه مطلوبی دارد.

دبیر ستاد هفته بزرگداشت مقام معلم در جم خاطرنشان کرد: کمبود فضاهای آموزشی مهم ترین دغدغه این مدیریت در سال تحصیلی پیش رو است.

وی ادامه داد: در برخی مدارس به جهت کمبود فضای آموزشی، آزمایشگاه و نمازخانه‌ ها تبدیل به کلاس درس شده اند و در چنین شرایطی کیفیت آموزشی تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

مدیر آموزش و پرورش جم تصریح کرد: پروژه‌های مهمی در حوزه آموزش و پرورش کلنگ زنی شده که بسیاری از این پروژه‌ها به دلایل مختلف متوقف شده است.

نیکخواه ضمن تمجید ازحمایت های نماینده مجلس گفت: از همکاری و همراهی ویژه نماینده مردم در مجلس، فرماندار و مدیران ادارات، شوراها، شهرداران و دهیاران با آموزش و پرورش تشکر می‌کنم و امیدوارم این همکاری‌ها تداوم داشته باشد.

وی بیان کرد: باید در انتخابات‌ها، ملاک مردم برای رأی دادن میزان دغدغه کاندیداها در مورد آموزش و پرورش باشد تا بتوان به بهبود کمی و کیفی آموزش و پرورش امیدوار بود.

نیکخواه اضافه کرد: شرکت پالایش گاز فجر جم اعلام می‌کند ۲۴۰ میلیارد تومان برای یک سال در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در نظر گرفته است آیا نباید آموزش و پرورش سهمی در حد چند میلیارد داشته باشد.

وی تاکید کرد: پروژه‌های مهمی در حوزه آموزش و پرورش کلنگ زنی شده که بسیاری از این پروژه‌ها به دلایل مختلف متوقف شده است.

نیکخواه عنوان کرد: مدیران نمونه شهرستان، مدیران مدارس هستند که با دست خالی یک سال مدارس را اداره کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم اظهار داشت: آنچه بیان کردم دغدغه‌های معلمان عزیز شهرستان بود، که امیدوارم در آینده نزدیک رفع شود.

در این همایش که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد، از معلمان نمونه، بازنشسته و پژوهنده تقدیر به عمل آمد.

 

تصاویر بیشتر از برنامه های بزرگداشت مقام معلم در جم:

 

 

.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

[کد خبر:AJ28264]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب