geravandteribon.jpg

 

آینه جم:   با حضور استاندار بوشهر و نماینده مجلس،  بزرگترین‌دهکده و پارک گردشگری ساحلی  جنوب کشور در نخل تقی شهرستان عسلویه افتتاح شد.


به گزارش آینه جم ؛   عبدالکریم گراوند در آیین افتتاح دهکده گردشگری نخل‌تقی در شهرستان عسلویه با بیان اینکه اجرای این دهکده گردشگری در کنار آبهای خلیج فارس کاری بسیار ارزشمند است اظهار داشت: نخل تقی و عسلویه  نباید فقط با سرمایه عظیم نفت و گاز شناخته شود چراکه این شهرستان از ظرفیت‌های مهمی در عرصه‌های گوناگون از جمله گردشگری برخوردار است.

وی، با تاکید بر نگاه ویژه به ظرفیت گردشگری شهرستان عسلویه گفت: دهکده گردشگری نخل تقی در شهرستان عسلویه که دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی بود با پیگیری‌های حوزه عمرانی و تخصیص اعتبارات لازم از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی، روند اجرای آن تسریع یافت و اکنون به بهره‌برداری رسید.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اجرای این گونه طرح‌ها در راستای تحقق مطالبات مردم منطقه است افزود: سال 1398 سالی برای توسعه استان بوشهر پیش بینی شده چراکه در اواخر سال قبل در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر اعتبارات و تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

گراوند به اشاره به اینکه مصوبات سفر استانی رئیس جمهور شتاب بیشتری به توسعه استان داده است خاطر نشان کرد: در روزهای آینده اعتبارات مصوب سفر استانی رئیس جمهور، برای اجرای پروژه‌های تدوین شده ابلاغ می‌شود.

وی، از افزایش اراضی هم‌جوار به دهکده گردشگری نخل‌تقی خبر داد و بیان کرد: 15هکتار زمین همجوار دهکده گردشگری نخل تقی، به این مجموعه افزوده می‌شود که در کنار پروژه عظیم پارس جنوبی می‌تواند تحول شگرفی در راستای نشاط، شادابی، تفریح و گردشگری منطقه ایجاد کند.

استاندار بوشهر دهکده گردشگری نخل‌تقی را بزرگترین طرح گردشگری ساحلی در جنوب کشور دانست و افزود: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری نخل تقی و عسلویه،  توسعه گردشگری در اقصی نقاط استان بوشهر در اولویت قرار دارد.

الماسی: افتتاح پروژه ها يكي پس از ديگري نشان از قرار داشتن جنوب استان بوشهر بر ريل توسعه است
نماینده مردم جنوب استان بوشهر در آیین افتتاح دهکده گردشگری شهر نخل تقي گفت: با وجود مسئولان دلسوز خوشبختانه جنوب استان در ریل توسعه قرار گرفته و پروژه ها یکی پس از دیگری افتتاح می شوند.
دكتر الماسي با بیان اینکه سال ۹۷ در قیاس با سال های قبل پیشرفت های زیادی داشته ایم اظهار امیدواری کرد: در سال ۹۸ با تلاش و حمایت نماینده عالی دولت در استان و دیگر مسئولان بتوانیم شاهد افتتاح و بهره داری از پروژه های بسیاری باشیم كه در سال هاي اخير كلنگ زني شده اند.
نماينده مردم با اشاره به اهميت گردشگري در ايجاد اشتغال پايدار ادامه داد: از مجموعه دولت و استاندار انتظار داريم در رفع معضل اشتغال جوانان با توجه به رونق گردشگري توجه ويژه اي داشته باشند.
وي در پايان ضمن تقدير و تشكر ويژه از شوراي اسلامي شهر نخل تقي و شهردار توانمند اين شهر اظهار داشت: پارك بزرگ خليج فارس چشم و چراغ جنوب استان بوشهر است و قطعا بنده از هيچ كمكي براي بهبود زيرساخت هاي اين شهر دريغ نكرده و نخواهم كرد.
گفتنی است آيين افتتاح پارک و دهکده گردشگری خلیج فارس به عنوان بزرگترين پارك تفريحي جنوب در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار و با اعتباری بالغ بر ٤٥٠ میلیارد ريال در ساحل زیبای شهر نخل تقی احداث شده است.

 اين پارك داراى موج شكنى به طول 2300 متر، آمفى تئاتر روباز با ظرفيت 500 نفر با تركيب آبنماى موزيكال، مسير دوچرخه سوارى  به طول 1850 متر، فضاى ورزشى، زمين اسكيت به مساحت 1225 متر مربع، فضاى تفريحى كودكان، آبنماى موزيكال ماتريسى، دو اسكله سنگى به طول 110 و 130 متر و حوضچه آرامش با مساحت 11290 متر مربع و سرويسهاى بهداشتى مى باشد.
 
استاندار بوشهر در اين مراسم با اعطاى لوح تقدير و سپاس به احمد علمدارى شهردار بندر نخل تقى و بوهندى نجفى رئيس شوراى اسلامى شهر از عملكرد و پيگيرى هاى آنان جهت پيشرفت شهر نخل تقى تشكر و قدردانى كرد .[کد خبر:AJ28103]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

  آینه جم؛ گزارش تصویری...

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان

 روز دریای خزر

روز دریای خزر

روز دریای خزر

جدیدترین مطالب