00001206555300.jpg

 

آينه جم؛ شبير فكوريان: هر روز شاهد افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم؛ آسیب هایی به مانند طلاق، اعتیاد (که به دانش آموزان هم رسیده و حتی به دختران)، اما این ضعف از کجا آب می خورد؟ ضعف مثلث دادگستری، فرمانداری و فرهنگ و ارشاد شاید بتواند عامل اصلی آسیب‌ها بیان شوند.

جامعه ما به جامعه خواب مبتلا شده است. جامعه خواب؛ جامعه ای است که مسئولانش به برنامه های اجتماعی_فرهنگی که به پرورش ذات حقیقی انسان ها می پردازد بیگانه است.

در حقیقت باید روال بر این باشد: دادگستری آسیب های اجتماعی اولویت دار را شناسایی کند، فرمانداری هزینه، همکاری و رابط باشد و فرهنگ و ارشاد با راه حل های بسیار مناسب، موارد آسیب ها را رفع نماید.

اما همه این ها به جز آسیب های اجتماعی، درد های اداری جامعه ماست که هر اداره برای خودش می دود و جامعه سرانجام، به سرانجامی نمی رسد.

فرماندار جم اخیرا در سخنی تامل برانگیز بیان داشته: تمامی دستگاه های اجرایی در خصوص ریشه کنی بیسوادی با مجموعه آموزش و پرورش همکاری کنند.

آیا درد جامعه الان ما بیسوادی است؟ چقدر وی بر پرورش از دست رفته "آموزش و پرورش"تاکید داشته؟

ما که حاصل آموزش و پرورش بودیم چقدر پرورش یافته ایم؟[جامعه اطرافمان را ببینیم]. دانش آموز راهنمایی الان که به مجموعه از مواد مخدر گرفتار است حاصل کدامین مجموعه است؟

پرورش از باطن آموزش و پرورش ما سالهاست که گرفته شده است! سوال آخر از فرماندار فرهنگی شهرستان این است که آیا سینوس، کسینوس، تانژانت و کتانژانت ما را از این مخمصه پر از درد های آسیب های اجتماعی می رهاند و زندگی کردن را به ما می آموزد؟!

نوروزی فرماندار جم در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی گفته بود:

 95 درصد مردم شهرستان جم باسوادند.

تمامی دستگاه های اجرایی در خصوص ریشه کنی بیسوادی با مجموعه آموزش و پرورش همکاری کنند.

شهرستان جم در کنکور سراسری و راهیابی به دانشگاه ها، امتحانات نهایی سوم متوسطه و پیش دانشگاهی رتبه برتر استان بوشهر بوده، وجود این آمار بیسوادی، زیبنده این شهرستان فرهنگی نیست.

** منبع: شهرنامه

[کد خبر:AJ23508]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # جوهری جمی 1396-09-13 16:35
ملا شدن چه آسان /آدم شدن چه مشکل. اینجاست که نقش تزکیه به شدت مشخص و فقدانش کاملا دردمندانه می نماید. فقط کتابت را آموختیم. نه تزکیه شدیم و نه حکمت آموختیم هرچند که با سوادهای فعلی هم اکثریتشان فقط مدرک دارند و از سواد واقعی خیری نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش/تصاویر

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش/تصاویر

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد/تصاویر

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد/تصاویر

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای «چمه»/تصاویر

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای «چمه»/تصاویر

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای...

جدیدترین مطالب