57856782.jpg

 

 

 

  آینه جم : با توجه به مشکلات ناشی از برخی اعتراضات در کشور به سهمیه‌بندی بنزین و همچنین محدودیت دسترسی به اینترنت در کشور؛ تعداد کثیری از مخاطبان نگران برگزاری هفتمین آزمون استخدامی مشترک دستگاه‌های اجرایی سال ۹۸ هستند.

392757909924.jpg

 

آینه جم:    در  حالی که سقف کارت به کارت پول در سیستم بانکی ایران تنها سه میلیون تومان در شبانه‌روز است، برخی از صاحبان حساب در روزهای اخیر از سرقت مبالغی تا سقف ۴۰میلیون تومان در شبانه‌روز از حساب‌های بانکی خود به شیوه کارت‌ به کارت خبر می‌دهند.

 

0038083_506.jpg

 

آینه جم؛ مصطفی داننده- یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های مردم بعد از تصمیم سران قوا برای سهمیه بندی و گران بنزین، رشد هزینه‌های زندگی است. آنها نگران تکرار روزهایی هستند که قیمت‌ها دقیقه‌ای سر به آسمان می‌سایدند.

نگرانی واردی است. تجربه مردم در این سال‌ها نشان داده است که بالا رفتن قیمت دلار و بنزین به صورت مستقیم در زندگی آنها تاثیر می‌گذارد و قدرت خرید آنها را کم‌تر کم‌تر می‌کند.

روحانی در جلسه هیات دولت به این نگرانی واکنش نشان داد و گفت:« مردم اگر نگرانی دارند دستگاه های موظف یعنی تعزیرات، اتحادیه ها، بازار، وزارت صمت و بخش بازرگانی، همه باید نظارت دقیق کنند تا کسی از این امر سوء استفاده نکند.»

000000000056465598.jpg

 

آینه جم-  کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از ابتدای فعالیت سامانه بارشی در این استان جزیره خارگ با ۷۱ میلیمتر بیشترین میزان بارش را داشته است.

16351397072611170862715681024.jpg

 

 

آینه جم : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر با اشاره به تشدید نظارت برقیمت کالاها و خدمات و راه‌اندازی گشت‌های نظارتی و بازرسی گفت: افزایش هرگونه قیمت کالا و خدمات در استان ممنوع است.

30555555.jpg

آینه جم: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از تداوم بارندگی در استان تا چهارشنبه خبر داد و گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا به طور محسوسی کاهش می یابد.

 

0037612_599.jpg

 

آینه جم ؛ مهرداد خدیر- دربارۀ سهمیه‌بندی و دو نرخی شدن مجدد قیمت بنزین به عنوان مهم‌ترین کالا و حامل انرژی و سوخت تعیین‌کننده در ایران، نه می‌توان ننوشت چون مهم‌ترین موضوع روز است و نه می‌توان حق مطلب را ادا کرد چون ملاحظاتی را باید رعایت کرد.

به اختصار اما 10 نکته را می‌توان یادآور شد:

1. تولید داخلی بنزین در ایران، حداکثر 100 میلیون لیتر در روز است و همین میزان توزیع و مصرف می‌شود. مصرف بیش از این به معنی آن است که در وضعیت تحریم، دولت ناگزیر از واردات می‌شود و چون نمی‌خواهند یا نمی‌توانند واردات کنند بر آن شده‌اند مصرف را پایین بیاورند. این نکته را مقامات مربوطه باید به روشنی توضیح دهند چون تصور غالب این است که این اقدام برای جبران کسری بودجه به خاطر کاهش فاحش درآمدهای نفتی صورت پذیرفته است.

2. بخشی از ناخُرسندی به این خاطر است که با فرض جبران کسری بودجه، راهکارهای دیگر از جمله کاهش بودجۀ شبه نهادهای فرهنگی نیز مورد انتظار است. به عبارت دیگر مردم می گویند اگر پول نیست برای همه نباشد. از این رو دولت در بودجۀ 99 باید این نکته را لحاظ کند تا تشفّی خاطر مردم باشد.

3. هر چند اعلام شده 30 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از تغییر قیمت، به مردم بازمی‌گردد ولی مشخص نیست همه ماهه است یا نه و همراه یارانه نقدی واریز می‌شود یا در نوبت‌های مشخص صورت می‌پذیرد. همچنین کسانی را که یارانه دریافت نمی‌کنند نیز دربرمی‌گیرد یا نه.

 

10883602_778.jpg

 

 

آینه جم:  برخی از اعمالی که در زمان ابتلا به سرماخوردگی انجام می‌دهید، مدت زمان ابتلا به این بیماری را طولانی‌تر می‌کند.

 

به گزارش آینه جم ، وقتی بیمار هستید می‌خواهید هر چه سریعتر شرایط جسمی تان بهتر شود، اما بعضی از عادت‌ها که برای مقابله با بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی به صورت رایج درآمده ممکن است حتی علائم بیماریتان را حادتر کند. برای بهبودی سریعتر سرماخوردگی و آنفولانزا، از این اشتباهات خودداری کنید تا بتوانید در مسیر بهبودی سریعتر قدم بردارید.

 

 

 

 

13980824000156_Test_PhotoN.jpg

 

آینه جم:  انتشار فیلمی در فضای مجازی از وضعیت اسف‌بار زندگی یک زوج مسن زیر پل شهر بنک موجب تأثر مردم شد.

 

000000000.jpg

 

 

آینه جم؛    همانطور که در اخطارهای قبل هم اعلام شد  هسته و کانون بارشها طی هفته پیش رو در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، فارس، بوشهر، کهگیلویه_و_بویراحمد، جنوب_اصفهان، شرق_خوزستان، هرمزگان و جزایر_خلیج_فارس خواهد بود.

0591647866_5154.jpg

 

 

 

آینه جم:  همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 55 تا 205 هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.

 

به گزارش آینه جم ، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای طرح مدیریت مصرف سوخت را اجرایی کرد. متن این اطلاعیه به قرار زیر است:

بسمه تعالی

 

156649141.jpg

 

 

آینه جم : فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: نوجوان ۱۵ ساله بوشهری که از ۴۰۰ حساب بانکی بیش از یک میلیارد ریال برداشت کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

 

 

 

13980325001272_Test_PhotoO.jpg

 

 

آینه جم : رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: بر اثر برخورد خودرو سواری تیگو ۷ با یک رأس گراز در جاده خورموج - کنگان، دو نفر کشته شدند.

 

00039.jpg

آینه جم: صبح امروز، شاهین پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور به همراه محمد حسینی فرماندار جم و جمعی از مدیران آب استان و شهرستان از پروژه آبرسانی سیراف به جم بازدید کرد.
به گزارش آینه  جم؛ پاکروح در این سفر از پروژه آبشیرین کن، سایت های 6 گانه انتقال آب به جم و نیز خط برقرسانی پروژه بزرگ آبرسانی سیراف به جم دیدن کرد.

ssssssssssssss.jpg

به گزارش آینه جم: می توان پیش بینی کرد آلودگی جدیدی به آلودگی ها و آسیب های زیست محیطی نفت، ریزگردها و دود آتش زدن مزارع نیشکر در خوزستان اضافه شود.

000000000000000000000000075mimt624.jpg

 

 

آینه جم: سامانه بارشی اواخر جمعه وارد استان بوشهر می‌شود.

به گزارش آینه جم؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: تا پایان هفته جو و دریا به نسبت آرام هستند، اما از اواسط جمعه با ورود سامانه بارشی، حال و هوای استان بارانی می‌شود.

هادی سالاری افزود: بر اساس نقشه‌ها این سامانه تا اواسط هفته آینده در استان فعال خواهد بود.

 

00photo.jpg

 

آینه جم: عصر روز گذشته اعضای شورای اسلامی استان بوشهر با حضور در دفتر رئیس اداره کل حفاظت از محیط زیست استان،با ایشان دیدار و مباحث مهم استان و شهرستان ها را در حوزه محیط زیست را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

1.jpg

 

آینه جم ؛ مشاور عالی معاون وزیر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران رتبه چهارم تولید عسل را در جهان دارد هر چند به دلیل شرایط تحریم، صادرات ایران در این بخش کاهش یافته است.

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب